logotyp

infobox1

SRW561

top kontakt
DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

32 888 58 58

Nasz Ekspert ds. ITD pomógł zmniejszyć karę o 5650,00 zł za naruszenie popełnione na terenie Niemiec.

Przepadek nielegalnie uzyskanej korzyści, bo o tym mowa, jest karą za popełnienie naruszenia polegającego albo na jeździe podczas zakazów ruchu (np. w niedzielę) albo przeciążeniu pojazdu. Ten drugi przypadek dotyczy przede wszystkim busów do 3,5 tony. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku nasz Ekspert już kilkukrotnie pomógł przewoźnikom zmniejszyć wymiar kary.

Jedna z ostatnich spraw dotyczyła jazdy w trakcie trwających zakazów ruchu. Kierowca został zatrzymany do kontroli, otrzymał mandat a do przedsiębiorstwa przyszło zawiadomienie o nałożeniu kary w wysokości 2200 euro. Po sporządzonych wyjaśnieniach, załączeniu dokumentów związanych z poniesionymi kosztami oraz frachtem, niemiecki Urząd znacząco obniżył grzywnę do 870 euro. Oznacza to, iż Nasze działania pozwoliły zaoszczędzić przewoźnikowi aż 5650,00 zł.

Pamiętajmy, iż kara w postaci przepadku korzyści nie jest orzekana z uwzględnieniem winy. A zatem w przypadku stwierdzonego naruszenia automatycznie nakładana jest kara na przewoźnika, nawet jeżeli nie był winny złamania zakazów ruchu lub przeważenia pojazdu.

rzetelna firma  fgz  medal gazele logo

szybki kontakt pani


DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
szybki kontakt telefon 32 888 58 58
szybki kontakt koperta dok@srw.com.pl