logotyp

infobox1

SRW561

top kontakt
DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

32 888 58 58

Po kolejnej aktualizacji listy krajów ryzyka sporządzanej przez niemiecki Instytut Roberta Kocha informujemy, że od 21 marca 2021 roku zmieniają się zasady dotyczące wjazdu kierowców w transporcie towarów z naszego kraju do Niemiec. Polska w dniu wczorajszym znalazła się na liście nr 2 wspomnianego zestawienia, zatem została w ten sposób zaliczona do krajów o bardzo wysokim ryzyku w związku z zachorowalnością na COVID-19.

 

Przypominamy, że podstawowym obowiązkiem w tym przypadku pozostaje wypełnienie formularza wjazdowego dostępnego pod linkiem: https://www.einreiseanmeldung.de/#/. Testy nie są wymagane, jeśli kierowca nie pozostaje w Niemczech dłużej niż 72 godziny. Ta sama zasada 72 godzin dotyczy także kwarantanny.

UWAGA! Niemcy jako kraj związkowy mają prawo stosować zaostrzenia przepisów w swoich poszczególnych landach. Jak podają źródła rządowe w Meklemburgii-Pomorzu Przednim tamtejsze przepisy wprowadzają wymóg testowania również dla kierowców zawodowych!

Szczegóły nowych zasad znajdziecie Państwo pod linkiem :    https://www.gov.pl/web/niemcy/od-21-marca-2021-r-wjazd-do-niemiec-z-negatywnym-wynikiem-testu

rzetelna firma  fgz  medal gazele logo

szybki kontakt pani


DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
szybki kontakt telefon 32 888 58 58
szybki kontakt koperta dok@srw.com.pl