logotyp

infobox1

SRW561

top kontakt
DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

32 888 58 58

W związku z dynamiczną sytuacją międzynarodową oraz zmianami w poszczególnych krajach dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19, na bieżąco aktualizujemy dla Państwa informacje.

  1. Komisja Europejska potwierdziła, iż władze francuskie zezwoliły kierowcom w transporcie międzynarodowym na korzystanie z ogólnych formularzy zawartych w załączniku nr 3 WE (dot. zielonych pasów) w przypadku przekraczania granicy tego kraju. Wzór dostępny jest na naszej stronie internetowej pod linkiem tutaj. Druk jak zawsze dotyczy wskazania, że dany pracownik wykonuje swoje obowiązki służbowe przewożąc towary.

    Oczywiście wszystkie przekazane wcześniej kierowcom dokumenty dotyczące Francji oraz innych krajów pozostają ważne. Przypominamy, aby formularze, które posiada przy sobie kierowca były zawsze jak najbardziej aktualne, najlepiej wydawane na każdą, kolejną podróż służbową.

  2. Rumuńskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało rozporządzenie wojskowe nr 8, w którym wyszczególniono kilka istotnych spraw dotyczących transportu międzynarodowego:
  • wskazano przejścia graniczne, które na czas stanu wyjątkowego pozostaną całkowicie lub częściowo zamknięte,
  • wprowadzono ogólny zakaz wywozu określonych produktów spożywczych. Wywóz wskazanych w rozporządzeniu towarów jest dozwolony tylko wtedy, gdy państwo członkowskie UE udowodni, że nabyte produkty są przeznaczone na własny rynek krajowy lub inne państwo członkowskie UE i w związku z tym faktem wypełni stosowne oświadczenie.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej, do której link został podany poniżej.

https://www.iru.org/resources/tools-apps/flash-info?country=&page=0

 

rzetelna firma  fgz  medal gazele logo

szybki kontakt pani


DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
szybki kontakt telefon 32 888 58 58
szybki kontakt koperta dok@srw.com.pl