logotyp

infobox1

SRW561

top kontakt
DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

32 888 58 58

W ślad za płynącymi z Francji doniesieniami mediów oraz wypowiedziami służb rządowych odpowiedzialnych za organizację życia codziennego w tym kraju, aktualizujemy informacje z zagranicy. Mamy świadomość, że wiadomości, które Państwu przekazujemy zmieniają się w sposób bardzo dynamiczny. Zachęcamy zatem na bieżąco obserwować nasz profil na Facebook’u https://www.facebook.com/SzkolenieRozliczeniaWdrozenia oraz śledzić transmisje live naszych Ekspertów!

W kolejnej dobie walki z COVID–19 bardzo prosimy z całą powagą o stosowanie następujących zasad:

  1. W związku z zachowaniem wymaganej zasady odległości 1,5 metra pomiędzy dwiema współistniejącymi na niewielkim obszarze osobami zalecamy niewysyłanie w trasę kierowców w załogach kilkuosobowych. W ostatnich dniach interpretacja tej zasady dotknęła również transport towarów i wydaje się być naturalną konsekwencją walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. Dodatkowo zalecamy zaopatrzyć kierowców w niezbędne środki higieny, które w każdych warunkach pozwolą na zachowanie wymaganej czystości tj. maksymalny zapas wody, mydło, środki do dezynfekcji osobistej, kabiny oraz całego pojazdu, maski ochronne, rękawiczki ochronne itp. Prosimy o uczulenie kierowców na kontakty z innym osobami postronnymi, przypominając, iż powinny być ograniczone do minimum.
  2. Przypominamy, iż na terenie Francji obowiązuje nakaz posiadania przy sobie dwóch certyfikatów, dzięki którym jesteśmy w stanie wskazać, dlaczego jako obcokrajowcy znajdujemy się na terytorium Francji. Poniżej przesyłamy link do francuskiej strony internetowej, z której można pobrać obydwa niezbędne druki. Dokumenty wraz z polskim tłumaczeniem dodajmy również do załącznika.

    Link:
    https://mobile.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-derogatoire-et-justificatif-de-deplacement-professionnel

    Zwracamy Państwu uwagę na pewien fakt: druk Certyfikatu jest jednorazowy, nie zawiera w sobie zakresu dat „od” i „do”, zatem powinien być stworzony na czas powstania konkretnej sytuacji np. podróży służbowej. Być może okaże się, iż koniecznością będzie wprowadzenie druków na każdy dzień, więc prewencyjnie prosimy o przekazanie kierowcom kilku egzemplarzy bez konkretnych dat, w momencie pojawienia się ich na bazie.

 

Na dzień 22.03.2020 informujemy, iż granice francuskie pozostają otwarte dla polskiego transportu towarów. Prosimy pamiętać o najważniejszej zasadzie – im więcej poprawnych dokumentów udowadniających cel podróży służbowej naszych kierowców jesteśmy w stanie jako przewoźnik okazać do ewentualnej kontroli, tym lepiej dla naszej aktualnej działalności na terenie Francji. Poruszanie się po obszarze tego kraju, według wiadomych nam zasad ochrony przed COVID-19, dotyczy wszystkich kierowców zarówno wykonujących tam zadania transportowe jak również tych będących w tranzycie. Trudno jest dzisiaj wyrokować co będzie w dniu jutrzejszym, ale musimy pamiętać, że po drugiej stronie stoi człowiek, który będzie niejednokrotnie interpretował wytyczne według swojej oceny i prawdopodobnie nie będzie możliwości polemiki. Zatem prosimy, aby kierowcy mieli świadomość, iż muszą sami dbać o niezbędne dokumenty transportowe, a także o środki ochrony przed COVID-19.

rzetelna firma  fgz  medal gazele logo

szybki kontakt pani


DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
szybki kontakt telefon 32 888 58 58
szybki kontakt koperta dok@srw.com.pl