logotyp

infobox1

SRW561

top kontakt
DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

32 888 58 58

Obowiązujące na terenie Niemiec zakazy ruchu pojazdów ciężkich zostały  w większości zawieszone do 30 czerwca 2021r. Takie rozwiązanie było skutkiem pandemii. W związku z normalizacją sytuacji pandemicznej spodziewać się należy powrotu zakazów przemieszczania się pojazdów ciężarowych od 1 lipca 2021r. Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu i wykonywaniu przewozów. W przypadku zmian w tym zakresie będziemy Państwa na bieżąco informować.

Przygotowaliśmy dla Państwa kolejne podsumowanie aktualnej sytuacji dotyczącej COVID-19 z obostrzeniami dla kierowców w transporcie towarów na terenie tych krajów europejskich, które są najczęściej odwiedzane przez przewoźników. Informacje zostały zaktualizowane w dniu dzisiejszym według dostępnych na tą chwilę danych.

Przygotowaliśmy dla Państwa kolejne podsumowanie aktualnej sytuacji dotyczącej COVID-19 z obostrzeniami dla kierowców w transporcie towarów na terenie tych krajów europejskich, które są najczęściej odwiedzane przez przewoźników. Informacje zostały zaktualizowane w dniu dzisiejszym według dostępnych na tą chwilę danych.

Jak już wcześniej informowaliśmy, prowadzone były prace legislacyjne przedłużające funkcjonowanie systemu Viatoll. Ustawa regulująca tą tematykę została właśnie podpisana przez Prezydenta. Dlatego okres przejściowy, w którym będzie można wnosić opłatę drogową zarówno za pomocą systemu Viatoll, jak i równolegle nowego Etoll, ulega przedłużeniu do końca września 2021r.

Zgodnie z obecnym stanem prawnym z końcem czerwca br. przestanie działać system Viatoll służący dotychczas wnoszeniu elektronicznej opłaty drogowej (myta). Prowadzone są wprawdzie prace legislacyjne zmierzające do przedłużenia działania dotychczasowego systemu wnoszenia opłat, który miałby być aktywny jeszcze do końca września 2021r., jednak bez wątpienia przewoźnicy powinni już rozpocząć przygotowania do zbliżających się zmian.

W trosce o naszych Klientów przypominamy o kilku podstawowych obowiązkach, które w myśl Dyrektywy o delegowaniu zostały nałożone na przedsiębiorców wysyłających swoich pracowników do pracy poza granice naszego kraju w transporcie towarów. Informacje te są istotne ze względu na  wzmożone kontrole zagraniczne pojawiające się w ostatnim czasie na terytoriach m. in. Francji oraz Austrii.

Zespół SRW opracował kolejne podsumowanie aktualnej sytuacji dotyczącej COVID-19 z obostrzeniami dla kierowców w transporcie towarów na terenie tych krajów europejskich, które są najczęściej odwiedzane przez przewoźników. Są to informacje zaktualizowane w dniu dzisiejszym.

Podkreślamy, że ze względu na dużą dynamikę zmian należy na bieżąco monitorować sytuację dotyczącą obostrzeń „covidowych” na portalu rządowym gov.pl dla poszczególnych krajów.

AUSTRIA – transport towarów na terytorium tego kraju jest wyłączony z obostrzeń: zgłoszeń, testów na COVID-19 oraz kwarantanny. Wystarczy wyposażyć kierowcę w druk z flagą UE w języku niemieckim/angielskim.

 

BELGIA – Według ustaleń z belgijskimi służbami odpowiedzialnymi za sytuację „covidową” informujemy, że kierowcy w transporcie towarów są na tą chwilę wyłączeni z ogólnych obostrzeń związanych z pandemią. Nie dotyczą ich zgłoszenia on-line (formularz lokalizacyjny), testy oraz kwarantanna.

Źródło:

https://www.info-coronavirus.be/en/faq/#006

https://www.info-coronavirus.be/en/exemptions/

Majówka 2021r. - informacje o zakazie ruchu niektórych pojazdów

1) Polska:

- obowiązywanie godz. 18:00-22:00 – 30 kwietnia (piątek)

- obowiązywanie godz. 08:00-22:00 – 1 maja (sobota)

- obowiązywanie godz. 18:00-22:00 – 2 maja (niedziela)

- obowiązywanie godz. 08:00-22:00 – 3 maja (poniedziałek)

Zakaz nie dotyczy między innymi powrotu kierowcy z zagranicy w celu zakończenia przewozu lub do momentu odbioru ładunku niektórych artykułów spożywczych czy przewozów ADR.

Jak podały brytyjskie władze w związku z ustabilizowaniem się ilości ciężarówek opuszczających Wielką Brytanię przez Eurotunel i port w Dover, zniesiono od dzisiaj (20.04.2021r) obowiązek uzyskiwania zezwolenia na wjazd do hrabstwa Kent (KENT ACCES PERMIT). Zgłoszenie to nie jest już wymagane. Kierowców prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi przy dojeździe do portu w Dover i Eurotunelu. W najbliższych dniach wprowadzone zostaną bowiem kolejne modyfikacje w zakresie organizacji ruchu. Apelujemy więc o stosowanie się do znaków i poleceń.

W związku z aktualizacją stawki godzinowej we Francji informujemy o podniesieniu tej kwoty dla kierowców w transporcie ciężkim (Grupa 7, 150 M). Od dnia 01 kwietnia 2021 roku stawka 10,39 Euro wzrasta do poziomu 10,49 Euro.

Prosimy o uwzględnienie tej zmiany na nowych zgłoszeniach SIPSI realizowanych od dnia dzisiejszego. Wcześniejsze zgłoszenia SIPSI są aktualne i nie wymagają poprawek.

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Państwa podsumowanie aktualnej sytuacji dotyczącej COVID-19 z obostrzeniami dla kierowców w transporcie towarów na terenie tych krajów europejskich, które są najczęściej odwiedzane przez przewoźników. Aktualizacja zawiera informacje dostępne na dzień dzisiejszy.

rzetelna firma  fgz  medal gazele logo

szybki kontakt pani


DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
szybki kontakt telefon 32 888 58 58
szybki kontakt koperta dok@srw.com.pl