logotyp

infobox1

SRW561

top kontakt
DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

32 888 58 58

Przedstawiamy Państwu dekret zawierający wyłączenia z obowiązków wypełniania deklaracji oraz zgłaszania pracowników do lokalnych departamentów zdrowia we Włoszech. Wskazane wyłączenia dotyczą transportu drogowego międzynarodowego. Zatem od dnia 18.05.2020 deklaracje wypełniane przez kierowców nie muszą już być wysyłane do lokalnych sanepidów i nie trzeba już informować o wjeździe do Włoch. Natomiast zalecamy, aby kierowca posiadał przy sobie druki deklaracji, które mogą zostać zweryfikowane w trakcie przemieszczania się pomiędzy regionami tego kraju.

 1. Austria - od dnia 18 maja 2020r. ponownie obowiązuje zakaz jazdy w weekendy i święta dla ciężarówek powyżej 7,5 tony i ciężarówek z przyczepami.
 2. Niemcy - niemiecki minister spraw wewnętrznych wdrożył nowe środki na przejściach granicznych:
 • Wszystkie przejścia na granicach z Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem i Danią zaczęły obowiązywać ponownie.
 • Kontrole na granicach z Austrią, Szwajcarią, Francją i Danią zostały ograniczone do kontroli wyrywkowych.
 • Kontrole na granicy z Luksemburgiem zostały całkowicie zaniechane.

W ramach aktualizacji bieżących informacji z Europy, w załączeniu przesyłamy nowy formularz zgłoszeniowy dotyczący wjazdów kierowców do Włoch. Na szczęście zmiany w treści dokumentu są niewielkie, a instrukcja jego wypełniania generalnie nie uległa zmianie. Przypominamy, że kierowca wykonujący operacje transportowe nadal może przebywać na terenie Włoch 72 godziny oraz dodatkowe 48 godzin, jeśli wymaga tego sytuacja. W tranzycie czas pobytu wynosi 24 godziny oraz ewentualnie 12 godzin dodatkowo w uzasadnionych przypadkach.

W związku z kolejnymi doniesieniami z Włoch, aktualizujemy listę punktów kontaktowych powiązanych z Departamentami Zdrowia, na które należy wysyłać zgłoszenia kierowców wjeżdżających do tego kraju. Zmianie uległy adresy kontaktowe dotyczące punktów : Tarvisio oraz Gorizia – Sant’Andrea BCP. Informujemy także, że na mocy dekretu DPMC z 26 kwietnia 2020 roku przepisy związane z obowiązkami dokumentacyjnymi zostały przedłużone do 17 maja 2020 roku.

 1. Świąteczne zakazy ruchu w Polsce. Minister Infrastruktury podpisał zmianę do Rozporządzenia w związku z czym w dniu 30.04.2020r. zniesiono zakazy ruchu dla pojazdów pow. 12 ton w godz. od 18:00 do 22:00. http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000077801.pdf

W związku z informacjami płynącymi z zagranicy o problemach z dostarczaniem maili do instytucji odpowiedzialnych za kontrolę zdrowia we Włoszech, przesyłamy link z aktualną listą jednostek przyporządkowanych do konkretnych granic na terenie tego kraju (tutaj możemy wrzucić link albo zaznaczamy słowo link). W dniu 23.04.2020r. (Daria sprawdź czy faktycznie w aktualnościach tego dnia zostało to udostępnione) udostępniliśmy Państwu osobny wykaz adresów mailowych do korespondencji związanej z deklaracjami COVID-19, który był zawarty w Dekrecie Prezydenta Włoch nr 145. Wskazane wtedy adresy były przyporządkowane do regionów we Włoszech, nie do bezpośrednich Departamentów Zdrowia. W aktualnościach z tamtego dnia, zamieściliśmy również listę punktów kontaktowych we Włoszech, która na dzień dzisiejszy została rozszerzona o kolejne pozycje.

Przedstawiamy aktualną listę maili, na które trzeba wysyłać certyfikaty włoskie w zależności od regionu przekraczania granicy.

Od dnia 22.04.2020 kierowca będący w podróży służbowej musi zgłosić swój wyjazd do Włoch drogą elektroniczną wysyłając maila ze zgłoszeniem na adres jednostki ASL/USSL. Adres mailowy będzie musiał być odpowiedni dla miejsca przekraczania granicy. Formularz musi być wypełniony po włosku.

1. W dniu 17.04.2020r. Minister Infrastruktury poinformował o przedłużeniu okresu obowiązywania odstępstw od norm czasu jazdy kierowców do 31.05.2020r.

Zgodnie z tymi odstępstwami:

 • dzienny czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 11 godzin
 • tygodniowy czas prowadzenia pojazdu nie może przekroczyć 60 godzin
 • czas prowadzenia pojazdu w ciągu dwóch kolejnych tygodni nie może przekroczyć 96 godzin
 • po okresie prowadzenia pojazdu trwającym pięć i pół godziny kierowcy, przysługuje ciągła przerwa trwająca co najmniej czterdzieści pięć minut
 • kierowca może wykorzystać również regularny tygodniowy okres odpoczynku w pojeździe.

W związku z zapytaniami dotyczącymi konieczności posiadania na granicach państw UE certyfikatu zawartego w załączniku nr 3 WE (dot. zielonych pasów) stworzonego przez Komisję Europejską, zalecamy niezwłoczne zaopatrzenie kierowców we wskazany formularz. Dokument w języku angielskim jest do pobrania tutaj. Jeśli kierowca jest w trasie, można przekazać formularz drogą elektroniczną, natomiast jeśli jest możliwość to prosimy dać pracownikowi wypełniony i podpisany druk w formie papierowej.

W nawiązaniu do poprzedniej aktualizacji z zagranicy dotyczącej COVID-19 przesyłamy kolejny druk potrzebny do przekroczenia granicy z Czechami. Formularz jest tłumaczeniem oficjalnego dokumentu Komisji Europejskiej na język naszych południowych sąsiadów.

W związku z dynamiczną sytuacją międzynarodową oraz zmianami w poszczególnych krajach dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się COVID-19, na bieżąco aktualizujemy dla Państwa informacje.

rzetelna firma  fgz  medal gazele logo

szybki kontakt pani


DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
szybki kontakt telefon 32 888 58 58
szybki kontakt koperta dok@srw.com.pl